top of page
  • Black Facebook Icon
Egészségpénztárak

Egészségpénztárak

A rendelőnkkel szerződésben álló Egészségpénztárak tagjai számára lehetőség nyílik a kezelések Egészségpénztári Kártyára történő elszámolására.

 

Amennyiben Ön olyan Egészségpénztár Tagja, mely rendelőnkkel nem áll szerződésben, úgy a kezelésről kiállított számla bemutatásával a költségeket az Egészségpénztár Ön felé rendezi.

 

Szerződött egészségpénztári

partnereink:

Dimenzió (ERSTE Harmónia) Egészségpénztár

Generali (Életerő) Egészségpénztár

Medicina Egészségpénztár

MKB Egészségpénztár

OTP Egészségpénztár

Prémium (AXA/Credit-Suisse/Honvéd) Egészségpénztár

TEMPO Egészségpénztár

Fogmegtartó kezelések

Fogtömés
Direkt tömések
a tömőanyag képlékeny állapotban kerül az üregbe, majd ott köt meg
Kompozit tömőanyagok

A fényre kötő kompozit tömések nagy előnye, hogy megfelelnek a mai kor legnagyobb elvárásainak, használatukkal gyorsan és tartósan lehet kezelni a fogszuvasodás következtében kialakult üregeket. A kompozíciós tömőanyagok behelyezése előtt a fog felszínét kondicionálni szükséges, majd a megfelelő ragasztó (bond) anyag felvitele után történik meg az anyag réteges behelyezése, minden egyes réteg UV-lámpával történő megvilágítása. A kötési folyamat során az anyag kis mértékben zsugorodik, ami feszülést okoz a tömés és a fog anyaga között. Ez a stressz okozhatja később a beavatkozás utáni érzékenységet is. A zsugorodás azonban a megfelelő, ún. rétegzéses technikával minimalizálható. Rendelőnkben az esztétikai elvárások mellett nagy hangsúlyt fektetünk a tömések élettartamára is, ezért a helyreállítandó fog típusától függően az elülső, front fogakba a kiváló esztétikájú, jól polírozható Filtek típusú, míg a hátulsó fogakba a nagy kopószilárdságú, rágónyomást jobban tűrő ROK típusú tömőanyagokat használjuk a megfelelő színben.

Amalgám tömések

Az amalgám különböző fémek higannyal alkotott keveréke. A cseppfolyós higany teszi az anyagot plasztikussá, tömöríthetővé. Indikációját erősen visszaszorította az esztétikus tömőanyagok megjelenése és káros hatásairól való tévhitek elterjedése. Az amalgám tömésekből valóban szabadul fel higany, de ez csak a tömés beillesztését, vagy eltávolítását, cseréjét követő időszakban észlelhető. Egy fogtömés azonban nem tartalmaz olyan mennyiségű higanyt, amely mérgezést okozhatna. A fizikai tünetek megjelenéséhez annyi amalgámot kellene felhasználni, ami egy szájüreg esetében nem lehetséges.

Gyakran fordul elő az amalgámra kialakult allergia, melynek jellegzetes tünete, a szájüregben az úgynevezett lichenoid reakció (jellegzetes fehér színű nyálkahártya elváltozás), amely közvetlenül az amalgám tömés közelében fejlődik ki, ez a tömés eltávolítása után eltűnik. Használatát mellőzzük várandós kismamák esetében is, mivel a felszabaduló higany a placentán átjutva károsíthatja a magzat fejlődését.

Ezzel szemben meg kell említeni, hogy ezüst tartalma révén gátolja a baktériumok szaporodását, melynek köszönhetően kisebb valószínűséggel alakul ki a már meglévő tömés mellett újabb szuvasodás, valamint a fémreszelék tovább ellenáll a rágás okozta kopásnak, így az amalgámból készült tömés élettartama gyakran meghaladja az esztétikus tömésekét. Behelyezése során nincs szükség ragasztó rétegre, nem alakul ki olyan rés a tömés és a fog között, mely később utat engedne a szuvasodás terjedésének.

Indirekt tömés

Inlay—Onlay: a tömőanyag már szilárd formában kerül behelyezésre

 

Inlay vagy onlay, azaz betét készítésére kerülhet sor erősen destruálódott, gyökérkezelt fogak esetében. Ha az ép foganyag mennyisége és teherbíró képessége nem elegendő direkt tömés készítéséhez, terhelés során fennáll a fog maradék anyagának törése. A betétek nagy előnye, hogy a rágófelszínt, vagy annak egy részét beborítva védik a fogat, a rágás során fellépő erőket a fog nyakához, annak széles alapjához közvetítik. Készítése során a fogról mintát veszünk, a fog hiányzó részét a fogtechnikus mintázza meg. Többféle anyagból készülhet, rendelőnkben az esztétikus és kopásálló kompozit betéteket alkalmazunk. Az eredmény egy anatomikus formájú, esztétikailag és funkcionálisan is megfelelő restauráció. Az egészséges foganyaghoz ragasztással rögzül.

Fogszabályozás

Fogszabályozás

A szabályos fogsornak nem csak esztétikai szerepe van! A szabálytalanul álló fogakat sokszor lehetetlen megfelelően tisztítani. Ez fogszuvasodáshoz, ínygyulladáshoz, fogágybetegség kialakulásához vezet, mely folyamatok a fogak elvesztését okozhatják.

A szájüregi gyulladások, sok esetben a szervezet egészében gyulladásos reakciót válthatnak ki, melyek hosszú távon, többek közt szív és érrendszeri megbetegedéseket okozhatnak. Számos baktérium, amely szerepet játszik a fogágybetegségben, megtapadhat az elmeszesedett erek falában, és súlyosbíthatják a helyzetet, akár érelzáródáshoz, vérrögképződéshez, ezáltal, infarktushoz vagy agyvérzéshez is vezethet.

A nem megfelelően érintkező alsó és felső fogsor az állkapocsízület károsodását okozhatja, mely fájdalommal, a szájnyitás korlátozottságával, a rágás nehezítettségével jár.

A szabálytalan fogazat nagyon sokszor vezet hangképzési zavarok kialakulásához is.

A nem megfelelő esztétikum, az ínygyulladás, a hangképzés estleges zavara pszichés problémák kialakulásához is vezethet.

Kezelések 6-7 éves korig

Az úgynevezett „dentofaciális rendszer”- mely magában foglalja a fogakat, a fogsoríveket, az állcsontokat,az arc rágó és ajak körüli izmait- eltéréseit öröklött és környezeti hatások okozzák.

Öröklött eltérésre a legegyszerűbb példa, mikor a gyermek egyik szülőtől kis állcsontokat, másik szülőtől nagyméretű fogakat örököl, ami fogtorlódáshoz vezet.

Környezeti hatások közül a leggyakoribbak a légzőrendszer elváltozásai (megnagyobbodott garat- és orrmandulák, allergia) és a rossz szokások (cumizás, ujjszopás).

A helytelen etetőcumi használata a nyelvet kedvezőtlen pozícióba hozza, és nem készteti fokozott működésre az izmokat. A fogsorívek normális fejlődését kedvezőtlenül befolyásolja.

A cumizás és az ujjszopás a fogak normális elhelyezkedését meggátolja, az állcsontok növekedését kedvezőtlen irányba tereli. 4-5 éves kor után is fennálló újszopás az úgynevezett nyelvlökéses nyelés kialakulásához vezethet, mely a „dentofaciális” eltéréseken túl rágási, légzési és hangképzési zavarokat is okozhat.

Nagyon fontos ezen kedvezőtlen környezeti hatások korai felismerése, és a szükséges kezelés megfelelő életkorban (akár 5 éves kor körül!) való elkezdése. Ezen korai életkorban nagyon jól használhatóak az úgynevezett miofunkcionális trainerek, mely készülék segítségével az izmok működése, a nyelv és a fogak megfelelő pozícióba állítása viszonylag rövid idő (6-12 hónap) elérhető.

Kezelések 12-13 éves korig

A vegyes fogazat időszakában (mikor tej és maradó fogak egyszerre vannak jelen a fogsorban) mindenfajta eltérés jó eredménnyel kezelhető. Általában ez a kivehető készülékek alkalmazásának az időszaka.

Különösen fontos a különböző állcsonti eltérések felismerése, és a kezelés megkezdése, mivel ezen eltérések a növekedés befejeztével, csak komoly műtéti beavatkozások árán helyrehozhatóak.

Kezelések 13 éves kor után

Leginkább különböző típusú rögzített készülékeket használunk, a fogazat pontos, esztétikus elrendezéséhez.

 

A mai modern fogszabályozás egyik újdonsága és legdinamikusabban fejlődő területe a lágy erőkkel működő fogszabályozás.

Lényege, hogy a készülék tulajdonságainál fogva lehetőség van sokkal lágyabb, fog és csont-barát, biológiai erők használatára. Ez amellett, hogy sokkal komfortosabb a páciensnek, új lehetőségeket nyit, akár a fogszabályozásban helyteremtés céljából alkalmazott foghúzások elkerülésére. Nagyon látványos a mosoly kiformázásában elért hatása is.

Miben különbözik?

  • Rövidebb kezelési idő

  • Kevesebb a visszarendelések száma

  • Passzív önligírozó bracketek melyek kíméletesebbek a fogakhoz

A rövidebb kezelési idő azt jelenti, hogy Önnek kevesebbszer kell az orvosát felkeresnie, és rövidebb idő alatt érheti el a kívánt kezelési végeredményt.

Láthatatlan fogszabályozás

Láthatatlan, kivehető, komfortos fogszabályozó rendszer. Enyhébb, ritkábban közepesen súlyos esetek kezelésére alkalmas. Egyénileg készül el egy több sínből álló sorozat a fogtechnikai laboratóriumban, a sínek mennyisége az eset komplikáltságától függ. Mindegyik sín egy kicsit mozgat a fogakon, az új sín pedig ezt a helyzetet javítja tovább. A készüléket napi 20-22 órát, azaz szinte folyamatosan, kell hordani az étkezések és fogmosások kivételével.

 
A készülék főbb előnyei:
  • A fogak könnyebb tisztíthatósága, hiszen kivehető

  • Alig észrevehető

Gyermekfogászat

Gyermekfogászat

A gyerekek mosolya a legfontosabb! Elsődleges célunk a gyermekek bizalomkeltése, félelmeik eloszlatása. Fontos, hogy a gyerekek kiskoruktól kezdve rendszeres fogápolásra legyenek nevelve. Szeretnénk, hogy a szülőkkel együttműködve kiaknázzuk a megelőzésben rejlő lehetőségeket.

A kisgyermekek fogápolása, a rendszeres fogorvosi kontrollvizsgálat talán a legfontosabb. Egy lyukas tejfog ugyanúgy tud fájni, begyulladni, mint egy maradó fog. A maradó fogak is csak a káros baktériumoktól mentes közegben tudnak majd egészségesen áttörni az ínyen, s tovább fejlődni. Érdemes tehát a megelőzésre koncentrálni. Nem kezeltetni egy tejfogat - csak azért, mert az majd úgy is kiesik, – súlyos felelőtlenség.

A gyermekfogászat azt tartja szem előtt, hogy az első fogorvosi kezelés meghatározó élmény a kicsik számára, ezért kiemelkedő figyelemmel és türelemmel kezeljük őket. A gyerekek fogai speciális ellátást igényelnek, A magasan képzett szakértelmen túl gyermekpszichológiai tudás és empátiás készség is szükséges.

Tejfog tömés

A tejfogak egészsége, rágóképessége megtartható egy töméssel, vagy elcsiszolással a fogváltásig a további romlás elkerülhető. A prevenciő fontos eszköze a speciális tömőanyag alkalmazása. A kompomer tömőanyagok egyesítik a kompozíciós és üvegionomer tömőanyagok előnyeit. Esztétikus, jól rögzülő tömés készítésére alkalmas, mely élettartama során képes fluorid felvételre és leadásra, egyfajta fluorid-reservoárként működve gátolja a tömött fog másodlagos szuvasodását. Kopása nagyobb fokú, így felnőtt fogászatban ez az anyag hosszú távon nem használható.

Tejfog gyökérkezelés

A közhiedelemmel ellentétben a tejfogaknak is - méretükhöz képest - kifejlett gyökereik vannak. A maradó fogak előtörése előtt fontos egészségük megőrzése. A tejfogak gyökérkezelése során kiemelt figyelmet kap a maradó fogcsíra védelme, mely ekkor már a tejfog alatt, a fogmedernyúlványban helyezkedik el. Emiatt a tejfog gyökérkezelése más anyagok és technika használatát igényli.

Barázdazárás

Barázdazárás révén a rágófelszín mélyének baktériummentes, hermetikus lezárása biztosítja azt, hogy a maradó rágófogak tökéletesen tisztán tarthatók, így megelőzhető ott a káriesz kialakulása. A barázda zárást a fog áttörését követő fél – egy éven belül szükséges elvégezni. Ebben a stádiumban a fog rágófelszíne jól izolálható, a fog szerkezetének érése még zajlik és a gyermek manualitásának fejlettsége, a fogmosás technikája még igényli a beavatkozás nyújtotta előnyöket.

Esztétikai fogászat

Esztétikai fogászat

A harmonikus, szép mosoly éke az arcnak, kedves jelzés a környezetünk felé, mely a nyitottság, az ápoltság, a belső szépség pozitív üzenetét sugározza. A fogak formája, színe, nagysága helyzete döntő jelentőségű e harmónia megteremtésében.

Az esztétikai fogászat a hagyományos fogászati gyógyítás mellett kiemelt hangsúlyt fektet a természethű, szép megjelenés visszaállítására, javítására. Az esztétikai fogászat a fémmentes alapanyagok és modern technikák révén a magas esztétikai igényeknek is meg tud felelni a funkció tökéletes helyreállítására mellett egy fájdalommentes, minimál invazív terápia során.

Frontfogak formatervezése

Számos esetben veleszületett adottságok, sérülések, vagy rosszul sikerült fogpótlások következtében az arc és a frontfogak harmóniája nem ideális. A pácienssel közösen, a fogtechnikus bevonásával, előre megtervezzük a fogak formáját és azok elhelyezkedését, színét majd a szájban modellezve a végleges kontúrokat kialakítjuk.

 

Fogfehérítés

A jó megjelenés egészséges fehér fogakkal kezdődik. A szép, magabiztos mosoly ma már alapkövetelmény.

A fogak fehérítése manapság nagyon biztonságosan kivitelezhető, mely során a fogak színét úgy változtatjuk meg, hogy a szerkezetükben semmilyen változás nem történik. Vagyis a fehérítő anyag átmenetileg a fog belsejébe hatolva az ott lerakódott pigmenteket bontja el, majd távozik onnan, anélkül, hogy maradandó károsodást okozna a fog szöveteiben.

A tartós, szövődmény mentes fogfehérítés előtt alapos fogászati, szájhigiéniai vizsgálaton kell átesni. Ha a páciens szeretné fehéríttetni a fogait, jöhet a fogorvos által személyre szabott otthoni vagy rendelői fogfehérítő kezelés.

Árak

Árak

A kezelési terv készítésének ára (5 000 Ft) a kezelés árából jóváírásra kerül, amennyiben a kezelés elkezdésére rendelőnkben 1 hónapon belül sor kerül.

Konzultáció

Konzultációs díj: 5000 HUF (levonásra kerül az első kezelés árából)

Fényrekötő tömések

Front/ egyfelszínű premolaris    8000 Ft
Többfelszínű premolaris/ egyfelszínű molaris    10000 Ft
Többfelszínű molaris    12000 Ft
Tejfog     8000 Ft
Barázdazárás    3000 Ft

Amalgám tömés    6000-8000 Ft

Gyökérkezelés

Röntgen   2000 Ft

Trepanálás   2000 Ft

Gógyszeres lezárás + RTG   5000 Ft

Gyökértömés + RTG 1 csatorna   5000 Ft

Gyökértömés + RTG 2 csatorna   7000 Ft

Gyökértömés + RTG 3 csatorna   8000 Ft

 

Fogszabályozás

Aktív lemez    30000 Ft/ állcsont

Hanza    60000 Ft

Aktivátor   60000 Ft

Pitvarlemez   12000 Ft

Aktiválás kivehető készüléken    1000 Ft

Rögzített készülés     10000-160000 Ft

Aktiválás rögzített készüléken   2000 Ft

Ívcsere    5000 Ft

Headgear     20000 Ft

Fogpótlás

Porcelán korona (hagyományos)    22000 Ft

Vállas porcelán korona    27000 Ft

Öntött fém csap     10000 Ft

Hídragasztás     500 Ft/tag

Hídlevétel     1000 Ft/tag

Ideiglenes korona rendelői     4000 Ft/tag

Ideiglenes korona technikai    5000 Ft/tag

Frézelt váll      4000 Ft/tag

Fémlemezes fogsor     90000 Ft

Akrilát lemezes fogsor      70000 Ft

Ivoclar fogsor      80000 Ft

Preci porcelán       50000 Ft/pár

Teleszkóp koronák P+S      30000 Ft

Alábélelés      8000 Ft

Különleges munkák

Cirkónium korona    60000 Ft
Inlay/Onlay    20000 Ft
Üvegszálas csap    20000 Ft
Harapásemelő sín    20000 Ft / 30000 Ft
Depurálás    10000 Ft

 

Szájsebészet

Foghúzás    5000-10000 Ft
Kisműtét (varrat, vérzéscsillapítás)    15000 Ft

Fogpótlások javítása

Technikai díj + 1500 Ft anyagköltség

LÉPJÜNK KAPCSOLATBA

4030 Debrecen, Vécsey u. 66.

email:

homokkertdental@gmail.com

Időpont foglalás Dr. Kovács Tamáshoz és Dr. Zellei Judithoz:

+36 30 416 69 21

Nyitvatartás:

 

Hétfő: 13:00 - 19:00

Kedd: 08:00 - 14:00

Szerda: 13:00 - 19:00

Csütörtök: 8:00 - 19:00

Péntek: 08:00 - 14:00

© 2017 Homokkert Dental fogászat, Debrecen

bottom of page